PWSZ na Facebooku PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk

Aktualności - Biblioteka

Tydzień Bibliotek - 8-15 maja 2021

"Znajdziesz mnie w bibliotece" to hasło tegorocznej edycji Tygodnia Bibliotek, który już po raz 18. obchodzony jest w całej Polsce z inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.
IBUK Libra zmienia się dla Ciebie!

Pod takim hasłem od 27 kwietnia PWN Nauka wprowadza nową odsłonę swojej czytelni internetowej.
Majówka z książką

Szukacie inspiracji na majówkę? Zaglądajcie na nasz profil na Facebooku, mamy dla Was ciekawe propozycje!
Sprawdzanie prac dyplomowych w JSA

Studenci przygotowujący się do brony muszą swoją pracę dyplomową sprawdzić w Jednolitym Systemie Antyplagiatowym.
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - 23 kwietnia

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym wydarzeniu na Facebooku
Od 15 kwietnia obsługa czytelników w bibliotece

Z zachowaniem rygorów sanitarnych Biblioteka Uczelniana wznawia możliwość zapisu do biblioteki oraz obsługę czytelników w holu.
Szkolenia on-line z baz EBSCO

Zachęcamy do udziału w bezpłatnych i otwartych szkoleniach on-line, organizowanych przez firmę EBSCO, dotyczących zasobów i obsługi baz danych dostępnych w ramach licencji krajowej Wirtualnej Biblioteki Nauki.
Poznaj bazy ScienceDirect i Scopus podczas szkoleń on-line

Zachęcamy do wzięcia udziału w serii szkoleń online z obsługi i możliwości baz ScienceDirect i Scopus, organizowanych przez wydawcę - Elsevier. Do obu baz posiadamy dostęp w ramach licencji krajowej Wirtualnej Biblioteki Nauki.
Szkolenie biblioteczne dla studentów I roku

Wszystkich studentów, którzy nie uczestniczyli w obowiązkowym szkoleniu informujemy, że aby uzyskać zaliczenie muszą zaliczyć test końcowy kursu Przysposobienie Biblioteczne na Portalu Dydaktycznym PWSZ. W sprawie uzyskania hasła dostępu do kursu prosimy o kontakt na e-mail biblioteka@pwsz.edu.pl.
IBUK Libra - nowe kody PIN

Od 26 stycznia rozpoczynamy nową umowę z czytelnią internetową IBUK Libra. Czytelnicy mogą już uzyskać nowy kod PIN.
Polecamy nową publikację Wydawnictwa PWSZ

"Podstawy i zastosowania ekologii krajobrazu" autorstwa prof. Macieja Pietrzaka - prorektora ds. nauki i współpracy z zagranicą, a także jednego z głównych specjalistów z zakresu ekologii krajobrazu.
INTEGRO - nowa multiwyszukiwarka

Z przyjemnością informujemy naszych Czytelników, że po reinstalacji systemu PROLIB została uruchomiona multiwyszukiwarka INTEGRO, która zastąpiła dotychczas wykorzystywany katalog Opac WWW.

"Leszczyński Notatnik Akademicki" dostępny on-line!

Na platformie Leszczyńskiej Biblioteki Cyfrowej można przeczytać wydanie specjalne "LNA"
Licencjonowane e-źródła dostępne przez serwer proxy

Wirtualna Biblioteka Nauki oraz IBUK Libra dostępne są teraz dla studentów i pracowników PWSZ za pośrednictwem serweru proxy tak jak w sieci PWSZ .
Skan na e-mail

Nowa usługa dostępna wyłącznie dla studentów i pracowników naszej Uczelni
Nowa książka dr Marii Molickiej

"Jak wychowywać dziecko? Próba odpowiedzi na odwieczne pytania" została wydana nakładem wydawnictwa Media Rodzina.
Prolongata wypożyczeń

Wszystkie wypożyczone książki, których termin zwrotu wypadałby w okresie pandemii zostały prolongowane do 14.kwietnia 2021.
Nowe zasady - covid-19

zasady korzystania z biblioteki i godziny otwarcia ulegają zamianie w związku z epidemią COVID-19.
Opłaty biblioteczne

Od października nie będzie już możliwości dokonywania w bibliotece płatności gotówkowych za wydanie karty bibliotecznej czy przetrzymanie książek.
Antyplagiat - informacje dla studentów

Studenci piszący prace dyplomowe mogą już przekazywać je w sposób zdalny do sprawdzenia w Jednolitym Systemie Antyplagiatowym.
Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2020

Hasłem Tygodnia Bibliotek 2020 jest „Zasmakuj w bibliotece”
E-booki w służbie nauki

Wydawnictwo Naukowe PNW chce wesprzeć społeczność uniwersytecką w codziennej pracy, w tych niecodziennych warunkach.
Dostęp zdalny do zasobów licencjonowanych

Możliwość korzystania zdalnie z zasobów wirtualnych biblioteki
IBUK Libra w Międzynarodowym Tygodniu E-książki (1 – 7 marca 2020). Nowe funkcje
02 marca 2020

Czy znasz już IBUKA Librę? Czy wiesz jakie to proste, aby mieć dostęp do dziesiątek, a nawet setek e-książek z dowolnego miejsca na ziemi, w wybranym przez Ciebie czasie, za darmo? IBUK Libra to nie tylko e-czytelnia PWN. To zaawansowane narzędzie do pracy z tekstem, gdzie możesz robić notatki, czy tworzyć cytowania do pracy semestralnej, bądź dyplomowej.