PWSZ na Facebooku PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk
20 marca 2020

Dostęp zdalny do zasobów licencjonowanych

Dostęp zdalny do zasobów licencjonowanych
Możliwość korzystania zdalnie z zasobów wirtualnych biblioteki

Niestety z powodu zagrożenia zakażeniem koronawirusem Biblioteka Uczelniana jest nieczynna do odwołania.
Przypominamy jednak o możliwości korzystania z udostępnianych przez bibliotekę zasobów wirtualnych. Większość zasobów licencjonowanych jest niestety dostępna wyłącznie w sieci Uczelni. Pracujemy nad tym, wraz z sekcją IT, żeby dostęp do wszystkich zasobów licencjonowanych był możliwy również zdalnie.
Jak zawsze możecie Państwo korzystać z dostępu zdalnego do zasobów czytelni internetowej Ibuk Libra, w której biblioteka ma wykupione ok. 300 książek, a kolejne 1300 otrzymujemy gratis. Warunkiem korzystania z Ibuka Libry poza siecią Uczelni jest posiadanie numeru PIN, którym logujemy się na stronie https://libra.ibuk.pl/.
Umożliwiamy obecnie uzyskanie numeru PIN drogą mailową, jednak wyłącznie dla studentów i wykładowców PWSZ zapisanych do biblioteki. Proszę wysłać prośbę o PIN na adres biblioteka@pwsz.edu.pl, podając imię, nazwisko, numer karty bibliotecznej i nazwę Instytutu. Więcej informacji o ibuk Libra na naszej stronie internetowe w zakładce: e-źródła
Udało nam się również uzyskać dostęp zdalny do zasobów EBSCO, dostępnych na platformie EBSCOhost pod adresem http://search.ebscohost.com. Dane do logowania zostały udostępnione poprzez pocztę PWSZ.