PWSZ na Facebooku PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk

IBUK Libra

IBUK Libra

Przejdź do serwisu

Dostęp do ok. 400 tytułów książek wykupionych przez bibliotekę oraz ponad 1500 publikacji bezpłatnych  - wyłącznie dla studentów i pracowników PWSZ zapisanych do Biblioteki Uczelnianej. Zasoby przeszukiwane przez multiwyszukiwarkę INTEGRO  w zakładce Zasoby Cyfrowe.

Libra.ibuk.pl to pierwsza w Polsce czytelnia on-line podręczników akademickich i książek naukowych w języku polskim, opublikowanych przez czołowych polskich wydawców – m.in. PWN, PZWL, WNT.

 1. Dostęp do publikacji z sieci uczelnianej na stronie libra.ibuk.pl. Domyślnie prezentowane są dostępne publikacje. Wystarczy kliknąć na wybraną publikację, aby zobaczyć informacje o książce wraz z podglądem treści. Aby skorzystać z zaawansowanych funkcji pracy z książką, należy kliknąć na "+ DODAJ DO PÓŁKI myIBUK" i utworzyć swoje osobiste konto myIBUK. UWAGA: Z siecią PWSZ można połączyć się z komputerów domowych przez serwer proxy. Instrukcja na stronie Dostęp zdalny...
 2. Dostęp do publikacji spoza sieci uczelnianej na stronie libra.ibuk.pl. Unikalny kod PIN do zdalnego logowania można otrzymać w Wypożyczalni biblioteki  lub zdalnie, na adres mailowy zapisany w bibliotece, po wysłaniu prośby z danymi czytelnika: imię i nazwisko, Instytut, nr karty bibliotecznej.

Tutoriale:

 1. Funkcje platformy IBUK Libra: https://www.youtube.com/watch?v=p-DQnp1fvgI
 2. Rejestracja i logowanie dla posiadaczy kodów PIN: https://www.youtube.com/watch?v=LWWktdghscY
 3. Osobista półka myIBUK: https://www.youtube.com/watch?v=7GNxlHtmtWk /

Nowa wersja  czytelni nosi nazwę  IBUK LIBRA. Nowy serwis umożliwia korzystanie z zaawansowanych funkcji do pracy z tekstem, czytanie publikacji na urządzeniach mobilnych i przeprowadzanie wszystkich innych operacji.

Instrukcja dla użytkowników:

Czytanie książek w IBUK LIBRA umożliwia oprogramowanie, dzięki któremu wejście do udostępnionych publikacji odbywa się przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji. Zalecane jest używanie aktualnej wersji Google Chrome, Firefox, Safari lub Internet Explorer od wersji 10. Uruchomienie programu wymaga włączonej obsługi Javascript oraz Cookies.

Nowe funkcjonalności czytnika w IBUK LIBRA:

 • wyszukiwanie wewnątrztekstowe
 • dodawanie zakładek
 • zaznaczanie fragmentów tekstu
 • wprowadzanie własnych notatek
 • tagowanie fragmentów
 • eksport notatek (prześlij / udostępnij notatkę / zakładkę)
 • tryb optymalny / zgodny
 • wstawianie przypisów (wkrótce)

UWAGA: Aby móc korzystać z zaawansowanych funkcjonalności, należy jednorazowo utworzyć swoje osobiste konto myIbuk.

IBUK LIBRA umożliwia logowanie się kontem na Facebook oraz Google, a także pozwala na udostępnianie notatek i fragmentów innym użytkownikom tych serwisów. Konfiguracja sieci powinna zezwalać na łączenie się z serwisem facebook.com oraz google.com. Jeżeli konfiguracja sieci uniemożliwia dostęp do domeny facebook.com oraz google.com, to funkcje aplikacji myIBUK wykorzystujące te serwisy nie będą dostępne.

Aplikacja została przystosowana do działania także na urządzeniach mobilnych o przekątnej ekranu min. 5", działających pod kontrolą systemu Android w wersji min 4 oraz iOS min. 5.1. Aby uruchomić aplikację na urządzeniu mobilnym, należy wpisać adres

Dodatkowych informacji na temat korzystania z ibuk.pl oraz innych baz udzielą dyżurni bibliotekarze.

 

Pliki do pobrania