PWSZ na Facebooku PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk
13 kwietnia 2022

Pracownicy BU w programie Erasmus

Pracownicy BU w programie Erasmus
W dniach 6-8 kwietnia 2022 r. pracownicy Biblioteki Uczelnianej: Dagmara Błazik, dr Ryszard Biberstajn oraz dr Michał Janeczek wraz z innymi pracownikami Uczelni uczestniczyli w wyjeździe szkoleniowym do Dunaújváros (Węgry)

 

Celem wyjazdu (w ramach programu Erasmus) bylo rozwijanie kontaktów pomiędzy Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Lesznie a Uniwersytetem w Dunaújváros oraz zapoznanie się z pracą poszczególnych działów. Uczestnicy wyjazdu mieli okazję zwiedzić kampus Uniwersytetu, w skład którego wchodzi m.in. budynek rektoratu, laboratoria, sale wykładowe, sala gimnastyczna, studio telewizyjne, akademiki i stołówka oraz biblioteka. Bibliotekarze spotkali się z dyrektor biblioteki Agotą Bakonyi, która zapoznała ich z zasobami i metodami funkcjonowania Biblioteki Uniwersytetu. Spotkanie było okazją do szukania wspólnych elementów dzialalności bibliotek oraz podpatrywania stosowanych rozwiązań. Uczestnicy wyjazdu mieli również czas na spacer po Dunaújváros, miłe spotkania z pracownikami Uniwersytetu oraz na krótką wizytę w Budapeszcie (w drodze powrotnej do Leszna).

Bibliotekarze podkreślają niezwykłą serdeczność i gościnność strony węgierskiej oraz doskonałą organizację wyjazdu przez kierownika DWZ p. Mikołaja Zgaińskiego. Z pewnością można uznać, że założone cele wyjazdu: obserwacja pracy, inspiracje zawodowe i rozwój więzi interpersonalnych zostały osiągnięte.