PWSZ na Facebooku PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk

Wyszukiwarki naukowe

 • Google Scholar
  wyszukuje publikacje naukowe z wszystkich dziedzin wiedzy. Wykazuje również cytowania artykułu w innych czasopismach.
 • Google Books Search
  wyszukiwarka książek wykorzystująca technologię OCR. Wyszukiwanie obejmuje książki znajdujące się w największych księgarniach i bibliotekach na świecie. Niektóre książki znajdujące się w serwisie można przeczytać w całości, do większości jednak jest dostępny jedynie podgląd strony tytułowej i spisu treści bądź wglądu w ogóle nie ma.
 • BASE - wyszukiwarka naukowa Uniwersytetu w Bielefeld
  wyszukiwarka obejmuje ponad 5000 żródeł . Umozliwia wyszukiwanie publikacji naukowych dostępnych również w pełni w sytemie Open Access. Posiada polską wersję językową.
 • Opendoar.org
  narzędzie do wyszukiwania  i przeszukiwaniazawartości  akademickich repozytorium Open Access z całego świata. Serwis udostępnia rownież statystyki dotyczące repzytoriów np. ilość wg krajów i kontynentów, polityka bezpieczeństwa.
 • SciCentral
  przeszukuje ponad 50 tys. stron z zakresu nauk ścisłych, medycznych i inżynierskich ;
 • FIDKAR - Multiwyszukiwarka dla Komputerowych Baz Bibliotecznych /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; text-autospace:ideograph-other; font-size:12.0pt; font-family:"Liberation Serif",serif; mso-font-kerning:1.5pt; mso-fareast-language:ZH-CN; mso-bidi-language:HI;}
  przeszukuje jednoczesnie katalogi wielu bibliotek i bibliografii zawartości czasopism
 • Boardreader
  wyszukiwarka przeszukuje fora internetowe i komunikatory